Andrij Sadowy, mer Lwowa, w liście otwartym do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, zażądał powrotu nazwy ul. bł. bpa Jozafata Kocyłowskiego. Dalej pisze wprost, że niepodjęcie takiej decyzji może zaważyć na dalszej współpracy obu miast. Dzisiaj list został odczytany podczas obrad Lwowskiej Rady Miejskiej, z prośbą o poparcie pisma mera.

"Dla społeczności lwowskiej obecność w partnerskim Przemyślu ulicy imienia biskupa Kocyłowskiego stanowi ważną gwarancję przyjaznych relacji między Lwowem a Przemyślem, ponieważ w przyszłości można rozwijać partnerstwo tylko na podstawie wzajemnego szacunku i zrozumienia. Chciałbym podkreślić, że obecność ulicy nazwanej na cześć biskupa Jozafata Kocyłowskiego jest fundamentalnie ważna w kontynuacji naszej współpracy, a decyzja Rady Miasta w Przemyślu o zmianie nazwy ulicy naraża je na niebezpieczeństwo" - twierdzi w liście Andrij Sadowy, mer Lwowa.

Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   2929 Views
  Hgfchhgccc — A MY RZĄDAMY PIEPSZONY ukropadalcu ZWROTU LWOWA PRAWOWITEMU POSIADACZOWI JAKIM JEST P O L S K A.!!!!!!!...

 

Partia Ludowa „Nasza Słowacja” oficjalnie otworzyła swoje przedstawicielstwo w Pradze. Słowaccy nacjonaliści chcą tym samym dotrzeć ze swoim przekazem do Słowaków mieszkających w Czechach, a także zacieśnić współpracę z czeską Robotniczą Partią Sprawiedliwości Społecznej.

 

Biuro Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana – Naše Slovensko, L’SNS) będzie bowiem mieścić się w lokalu należącym właśnie do czeskich nacjonalistów z Robotniczej Partii Sprawiedliwości Społecznej (Dělnická strana sociální spravedlnosti, DSSS).

Wiceprzewodniczący L’SNS i europoseł Milan Uhrík podkreślił, że posiadanie swojego przedstawicielstwa w Pradze to zaszczyt dla jego ugrupowania. Czesi są uważani bowiem przez Słowaków za swoich najbliższych braci na całym świecie, stąd zależy im na utrzymywaniu bliskich relacji ze swoimi sąsiadami. Głównym celem działalności biura ma być przy tym stworzenie dla Słowaków w Czechach miejsca, w którym będą mogli dowiedzieć się więcej o działalności L’SNS  i uzyskać materiały propagandowe partii.

Read more ...

Forma i treść nie leżą w zakresie naszego profilu - publikujemy w trybie wyjątkowym.

Red. GW.

+

Moja witryna http://wandaluzja.pl/index.php – http://forum.wandaluzja.pl/viewforum.php?f=2// przed Trumpem Najpoczytniejsza i Najdroższa w USA, jest Okaleczona i CENZUROWANA, że nie mogę też zamieścić nań postu:

"Jan Maciejewski, ŚMIERĆ WENECJI – Teraz, kiedy tonie, jest czymś więcej niż symbolem. Jest wróżbą dla reszty Europy. Niegdyś urzekająco piękna, później starzejąca się i słaba, jakby sama zapomniała, że już tylko udaje i się zgrywa (s. 17-18); Jacek Wilk, członek KONFEDERACJI, były poseł KUKIZ’15, HANDLUJE SIĘ NAWET Z WROGAMI (37-38), PLUS MINUS Rzeczpospolita, 23-24.XI.2019.”
Wobec tego Dziennik prowadzę na https://marucha.wordpress.com/2019/11/20/wolne-tematy-61-2019// gdzie dotychczas wszystkie moje posty przyjmowano, ale ten Odrzucono dwukrotnie.

Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   3512 Views
  Maria Flis — Biedna Wanda Aluzja oszalała z kretesem, żyje w świecie wirtualnej fantazji wsobnej. Panie zmiłuj się!...

A Piotr Rybak?

Farsa polinu, trzy miesiące w zawieszeniu i "przymusowa abstynencja". Wyrok dla Ukraińca za znieważenie flagi RP. Polska chorągiew to nie to, co żyd.

+

Elbląg: Trzy miesiące w zawieszeniu i "przymusowa abstynencja". Wyrok dla Ukraińca za znieważenie flagi RP.

Trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i zakaz nadużywania alkoholu. To kara, którą elbląski sąd wymierzył Yerikowi A. za znieważenie symbolu narodowego RP. Ukrainiec wyrwał flagę umieszczoną na elbląskim rondzie Obrońców Birczy i usiłował ją spalić.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2019 roku w Elblągu. Pijany obywatel Ukrainy wyrwał flagę umieszczoną na terenie ronda Obrońców Birczy, przy ul. Legionów. Po złamaniu drzewca wyrzucił flagę do śmietnika i usiłowali ją podpalić.

Sprawą usunięcia i zniszczenia flagi Rzeczypospolitej zajęła się elbląska prokuratura. W lipcu tego roku skierowała do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia obywatela Ukrainy. Yerikowi A. zarzucono znieważenie, zniszczenie i uszkodzenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, czyli czyn z art. 137 paragraf 1 Kodeksu karnego. Za takie przestępstwo w Polsce grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku. Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu.
 

Sąd skazał oskarżonego Yerika A. na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Sąd nałożył ponadto na oskarżonego zakaz nadużywania alkoholu w okresie próby. Wyrok jest prawomocny

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Skazany Ukrainiec w momencie popełniania przestępstwa nie był sam. Przed elbląskim sądem stanie również drugi uczestników zajścia Bogdan M. Proces mężczyzny rozpocznie się niebawem. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 7 listopada.

https://www.info.elblag.pl/37,59808,Elblag-Trzy-miesiace-w-zawieszeniu-i-przymusowa-abstynencja-Wyrok-dla-Ukrainca-za-zniewazenie-flagi-RP.html

 

 . Sprawa PiotrRybaka: ONR, Mossad, Szydło ...(+Pugna+)+++ Laudetur Iesus Christus  Żydowska prowokacja sprawy PiotrRybaka Piotr Rybak  - jak wiemy został właśnie skazany na 10 miesięcy więzienia za spalenie kukły żyda. Była to ustawka wszystkich faktycznie ...Created on 25 February 20185. 

Sprawa P. Rybaka: Do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu(Okupacja żydowska w Polsce)...  Protestujemy przeciwko zarzucaniu Panu Rybakowi czegokolwiek.....(....)   Pan Rybak udawał się na uczczenie ofiar "Auschwitz" trzymając w ręku  znicz. Nastąpiła SERIA PROWOKACJI, których Pan Piot ...Created on 09 February 20196. 

Żydowski terror: Policja postawiła zarzut Piotrowi R. za manifestację w Oświęcimiu ...(Okupacja żydowska w Polsce)Żydowski terror policyjny w polin: Policja postawiła zarzut Piotrowi R. za manifestację w Oświęcimiu Piotr Rybak występuje w obronie Polski –Pro publico bono. Znamienne, że wszyscy czołowi patrioci medialni ...

 

Obywatel Ukrainy, który kilka miesięcy temu wyrwał polską flagę z Ronda im. Obrońców Birczy w Elblągu, wrzucił do śmietnika i próbował podpalić, przyznał się do winy. Jego sprawa trafiła do sądu, grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo do roku więzienia.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w styczniu tego roku, ale lokalne, elbląskie media szerzej piszą o sprawie teraz, gdyż Prokuratura Okręgowa w Elblągu zakończyła postępowanie. Toczyło się ono oficjalnie w sprawie publicznego usunięcia, zniszczenia i znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tydzień temu materiały sprawy przeciwko obywatelowi Ukrainy skierowano do Sądu Okręgowego w Elblągu.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2019 roku w Elblągu. Uczestniczył w tym będący pod wpływem alkoholu podejrzany-sprawca, wraz z z inną, współdziałającą z nim osobą. Gdy znaleźli się przy Rondzie Obrońców Birczy, Ukrainiec wyrwał polską flagę umieszczoną na rondzie. Następnie złamał drzewiec, a flagę wrzucił do śmietnika. Obaj próbowali ją jeszcze podpalić.

Sprawca przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Zgodnie z art. 137 § 1 kk grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Przeczytaj: Rzeszów: Ukraińcy studiujący w Polsce zdejmowali polskie flagi

Należy zaznaczyć, że z Ronda Obrońców Birczy w Elblągu, uroczyście odsłoniętego w październiku 2018 roku, w dniu 1 stycznia bez żadnego powiadomienia usunięto biało-czerwoną flagę, postawioną przez Jacka Bokiego, inicjatora i głównego organizatora na rzecz upamiętnienia polskich żołnierzy, którzy bronili Birczy przed UPA. Część mieszkańców podejrzewała, że mogli za tym stać Ukraińcy. Jednocześnie, lokalne władze twierdziły, że ustawiona tam wcześniej polska flaga „może zagrażać bezpieczeństwu” ruchu na rondzie. Panu Bokiemu zagrożono nawet, że jeśli ponownie sam ustawi flagę, mogą mu grozić konsekwencje karne.

Później, mimo początkowo pozytywnej opinii Instytutu Pamięci Narodowej, lokalne władze, szczególnie związane z SLD, blokowały ustawienie na rondzie specjalnej tablicy informacyjnej na temat obrony Birczy oraz ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego. W czerwcu br. warszawska centralna IPN odmówiła jednak Bokiemu umieszczenia tablicy z zaproponowaną przez niego treścią napisu. Pismo było sygnowane przez Adama Siwka, dyrektora Biura Upamiętnień Walk i Męczeństwa IPN. Zdaniem inicjatora akcji, również oddział IPN w Gdańsku, który wcześniej był przychylnie nastawiony do tej inicjatywy, obecnie ignoruje temat i najwyraźniej nie kwapi się do postawienia tablicy. Władze Elbląga w żaden sposób nie wspierają tej inicjatywy.

Czytaj także: Elbląg: sprofanowano tablicę na Rondzie Obrońców Birczy [+FOTO]

expresselblag.pl / dziennikelblaski.pl/ Kresy.pl

Miało być gazowe eldorado i gigantyczne wpływy do budżetu państwa z wydobycia węglowodorów. Jednak, jak się okazało, Polska nie jest łupkową potęgą, więc i podatku nie ma od czego pobierać. Prezydent właśnie podpisał ustawę, która go znosi.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę znoszącą podatek od wydobycia węglowodorów.

Ustawę o specjalnym podatku węglowodorowym sejm uchwalił pięć lat temu.

Read more ...

Ilekroć wydaje mi się, że nic w sensie negatywnym nie jest wstanie mnie już zaskoczyć, to co pewien czas okazuje się, że kierunek w którym zmierza moje państwo mnie przeraża.

Najnowszy przykład wyjątkowo mnie dotyka ponieważ dotyczy konkretnego człowieka, człowieka którego znam i którego społeczną działalność bardzo cenię. Tą osobą jest Katarzyna Sokołowska, odważna kobieta, która postanowiła kilka lat temu zaangażować się w kwestię upamiętniania pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Polaków przez ukraińskich nacjonalistów. Katarzyna Sokołowska poświęca większość wolnego czasu jak i znaczne środki finansowe na realizację tego zamierzenia.

Read more ...
  1.   2 Comment
  2.   2796 Views
  Annimars — Katarzyna Sokołowska: "moje przemówienie podczas Marszu Polaków we Wrocławiu, 11.11.2023" https://youtu.be/lGBUKoBQYWU?si=oQg_2ZFFh39zOaRZ...
  Annimars — KATARZYNA SOKOŁOWSKA na Marszu Pamięci w Warszawie w 80. rocznicę Krwawej Niedzieli https://youtu.be/7OINR7W2Dco...