Ciężkie czasy nastały czasy na sojuszników polinu, sami wariaci.

Red. Gazeta Warszawska

+

 

Liz Truss mówi, że jest „gotowa”, by w razie potrzeby nacisnąć przycisk nuklearny

Liderka liderów torysów wydawała się pozbawiona emocji, gdy zapytano ją, jak poczuje się „anihilacja”

Liderka konserwatywnego przywództwa Liz Truss powiedziała, że ​​jest „gotowa” do rozpoczęcia wojny nuklearnej, jeśli zostanie premierem w przyszłym miesiącu.

Minister spraw zagranicznych powiedziała na spotkaniu torysowskim w Birmingham, że w razie potrzeby jest gotowa uderzyć w brytyjską broń nuklearną – nawet jeśli oznaczałoby to „globalną zagładę”.

Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   2255 Views
  Maria Flis — A uzurpatorka Betty 2 jej "królową". »Elżbieta II« nie istnieje. Rzecz o symulakrze monarchii z buntu poczętej, w uzurpacji i herezji trwającej. https://www.bibula.com/?p=87301 Za: Organizacja Monarchistów Polskich - Portal Legitymistyczny - legitimizm.org () | http://www.legitymizm.org/elz......

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych zatwierdziło rezolucję „Współpraca międzynarodowa w zakresie dostępu do wymiaru sprawiedliwości, środków zaradczych i pomocy dla ofiar przemocy seksualnej”, która promuje aborcję, tzw. prawa reprodukcyjne i język oparty na ideologii gender. Polska od początku poparła rezolucję, nie kwestionując kwalifikacji aborcji jako prawa człowieka.
 
 

Kilka dni przed głosowaniem, Instytut Ordo Iuris wystosował list do Prezydenta RP i Stałego Przedstawiciela RP przy ONZ, domagając się sprzeciwu wobec rezolucji, co do której nie ma międzynarodowego konsensusu i która dawałaby agendom ONZ większe kompetencje w zakresie promowania aborcji.

Rezolucja

Read more ...

 

To, że gospodarstwa domowe są tymczasowo odłączane od sieci elektrycznej z powodu braku prądu, nigdy wcześniej nie zdarzyły się w Szwecji. Tej zimy istnieje namacalne ryzyko takiego scenariusza - ale można tego uniknąć.
- Musimy dojść do zrozumienia, że ​​nawet małe poświęcenia będą miały duży wpływ – mówi Anders Wallinder z Agencji Energetycznej.

 

W nadchodzącej zimie, zdaniem Svenska kraftnät, istnieje realne ryzyko, że zostaniemy zmuszeni do przeprowadzenia planowanych odłączeń od sieci elektroenergetycznej. Powodem jest tzw. brak efektu.

Zazwyczaj Szwecja może polegać na imporcie energii elektrycznej w dniach, gdy krajowa produkcja energii elektrycznej nie jest wystarczająca. Jednak w sytuacji, gdy Europa nie może już polegać na rosyjskim gazie, ta szansa maleje – co może prowadzić do konieczności pozostawania przy elektryczności w najzimniejsze dni w roku.

Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   2160 Views
  Xall — Wojna ma być, więc będzie. Na razie przygotowanie w postaci porad w przypadku braku prądu. Następny krok, to przysposobienie piwnicy dla przeżycia?...

"Wielu demonstrantów przyniosło czeskie flagi, niektórzy też bębny i transparenty z napisami typu „Woda gotuje się dla każdej świni” czy „Dla Ukraińców mamy dwa swetry”. Mają hasła przeciwko UE, NATO, premierowi Petarowi Fialowi (ODS), Zielonemu Ładowi dla Europy i odrzuceniu Rosji przez rząd."

+

A Polacy?

 

Red. Gazeta Warszawska

 

+

 

Chcemy rezygnacji władz. 70 tys. osób przyjechało na demonstrację przeciwko rządowi w Pradze

Zdenek Kellner

CTK

Radek Cihłań
/WIDEO/ Na Placu Wacława w Pradze, w sobotę 3 września, w samo południe spadochroniarze schodzili z nieba, w powietrzu pod figurą św. Nieco później jednak pod Václavą zaczęły padać ostrzejsze słowa. Wszystkie wypowiedziane przez prelegentów podczas demonstracji i skierowane na konto czeskiego rządu. Ma pokazać niezadowolenie społeczeństwa z jego działań w czasie kryzysu energetycznego i inflacji. Według szacunków policji na miejscu zgromadziło się 70 000 osób.

Read more ...
  1.   2 Comment
  2.   2040 Views
  Maria Flis — No, proszę, Czesi potrafią domagać się zmiany rządu, a poliniakom dobrze pod ukrojewrejskim i siedzą cicho!...

6 września 2022 Kategorie: Artykuły i kolumny 

„Ograniczona operacja wojskowa” Kremla na Ukrainie była strategiczną pomyłką

Najbardziej prawdopodobną konsekwencją będzie III wojna światowa

Paul Craig Roberts

Nienawidzę słyszeć „tak ci mówiłem” i tutaj używam tych słów.

Jak czytelnicy wiedzą, przez wiele lat obawiałem się, że tolerowanie przez Rosję niekończących się obelg i prowokacji będzie nadal zachęcać do kolejnych i najgorszych prowokacji, dopóki nie zostaną przekroczone czerwone linie, które skutkują bezpośrednim konfliktem między dwoma głównymi mocarstwami nuklearnymi. Przez te wszystkie lata Kreml, nie mogąc zrozumieć ani zaakceptować, że jego rola jako wroga Waszyngtonu nr 1 została wyryta w kamieniu, polegał na strategii od zera do minimalnych reakcji, aby podkopać wizerunek niebezpiecznej i agresywnej Rosji nastawionej na przywrócenie imperium sowieckiego.

Read more ...


Już powołanie Instytutu Strat Wojennych pod wezwaniem, im. Jana Karskiego, źle rokuje, bo Karski nie służył sprawie polskiej, a powszechna interpretacja jego działalności jest jednoznacznie haniebna.

Polskie żądania pod adresem Niemieckiej Republiki Federalnej powinny się opierać na preambule składającej się z dwóch punktów:
    1. Niemcy podpisały w maju 1945 roku akt bezwzględnej kapitulacji.
    2. Jakiekolwiek negowanie prawa Polski do odszkodowań wojennych ze strony tak państwa niemieckiego, jak i poszczególnych jego obywateli, oraz obywateli innych państw podlega ściganiu prawem karnym.

W pierwszym przypadku ani Niemcy jako państwo, ani Niemcy jako osoby fizyczne lub prawne nie mają żadnych praw.
W drugim przypadku należy ustanowić prawo karne ścigające wszystkich negujących prawo Polski do jednostronnie naliczonych reparacji. Prawo karne ma dotyczyć osób prawnych i fizycznych, które mają być surowo karane a ich majątki skonfiskowane na poczet reparacji właśnie. Ściganie negacjonistów dotyczy wszystkich w świecie, a to bez względu na obywatelstwo czy immunitet.

Red. Gazeta Warszawska

 P.S. Pamiętamy, że Jarosław Kaczyński — jako premier rządu nie potrafił uregulować problemu ksiąg wieczystych Polakom, którzy zasiedlili poprzednie majątki hitlerowców i folksdojczów. Bo przezornie porzucił premierostwo pod przykrywką przedwczesnych wyborów, które zaplanowanie przegrał. Jak tragicznie skończyło się to dla tysięcy polskich rodzin!

I ta, taka niedojda miałaby coś ugrać z Niemcami? No, chyba że wszystko pójdzie do kasy żydaera.

Ukraina zniszczona, wyludniona i trzeba mieć środki na odbudowę na potrzeby ludożerców, którzy przebierają nogami, aby dać dyla z Palestyny – no ale nie na kolejną pustynię, ale do krainy mlekiem i miodem płynącą. Yaweh tak obiecał.

+

 

Zapadła decyzja o wystąpieniu o reparacje wojenne i odszkodowania za to, co Niemcy uczynili w Polsce w latach 1939-1945; polskim obowiązkiem jest ich zgłoszenie - powiedział w czwartek, w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Suma polskich strat poniesionych przez Polskę w wyniku agresji Niemiec to ponad 6 bilionów 200 miliardów zł - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Niemcy nigdy nie rozliczyły się ze zbrodni wobec Polski; niemiecka polityka historyczna zbrodni wobec polskiego narodu nie podejmowała. Musimy dążyć do przebudowy świadomości narodu niemieckiego" - dodał.

Raport służy prawdziwemu pojednaniu polsko-niemieckiemu. Bez prawdy, odszkodowania, nie ma normalnych relacji - powiedział premier Mateusz Morawiecki

Prezes PiS: przedstawienie raportu ws. strat wojennych to także decyzja podjęcia tej sprawy na forum międzynarodowym

Dzień przedstawienia raportu dotyczącego strat wojennych Polski nie jest tylko aktem prezentacji pewnej pracy i dokumentacji, ale także decyzją podjęcia tej sprawy na forum międzynarodowym - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Read more ...
  1.   4 Comment
  2.   1837 Views
  Lukas — Warto o nich wspomnieć https://prawonet.pl/najczesciej-zadawane-pytania/adwokat/pomoc-prawna-dla-powodzian-2024...
  Annimars — Katarzyna Treter-Sierpińska: Reparacje czy też ZadośćUczynienie od NIEMIEC - 6 bln. zł. StopUkr.Pol! https://m.youtube.com/watch?v=gSR2l9TJJ48...
  Robert Śmiałowski — P. Prezes-Naczelnik Państwa sięga po kwestię reparacji wojennych od Niemiec nie po raz pierwszy - czyni tak konsekwentnie, ilekroć zbliżają się wybory. Wie doskonale, bo wiedzieć musi, że kwestia ta została rozstrzygnięta już dawno w sensie prawno-międzynarodowym, a żadnego innego rozu......