Rostisław Iszczenko Strefa sanitarna: jej rozmiary według Putina i Miedwiediewa Całkowita demilitaryzacja resztek ukrainy Prezydent Rosji po raz kolejny przypomniał, że jednym ze sposobów na pozbycie się ostrzału terytoriów rosyjskich jest utworzenie strefy sanitarnej. Nie rozwinął swojej myśli, dając ludności możliwość odgadnięcia, jak duża będzie (jeśli będzie) ta strefa i jakie konkretnie regiony obejmie.
Trzeba powiedzieć, że Putin dość często wspominał o stworzeniu strefy sanitarnej jako niezawodnego sposobu uniknięcia ostrzału terytorium Rosji. Oznacza to, że ta myśl zapadła mu głęboko w głowę. I wiemy, że jeśli Vladimir Vladimirovich zastanawia się nad czymś przez długi czas, to szybko to wdraża. W związku z tym ludzie zaczęli się martwić, żeby nie zapomnieli o strefie sanitarnej w pobliżu ich regionu, piszą w tej sprawie do lokalnych władz Władze regionalne zaczęły uspokajać ludzi, w tym za pośrednictwem prasy. Jednym z pierwszych, jak to często bywa, był szef DRL Puszylin. Słusznie powiedział, że z jego punktu widzenia Strefa sanitarna powinna mieć taką głębokość, aby ukraina nie mogła ostrzelać już nigdy Donbasu z posiadanej broni. Zgadza się! W przeciwnym razie, po co potrzebujesz strefy sanitarnej, jeśli amunicja będzie nadal latać po blokach mieszkalnych? Ale Puszylin jest już doświadczonym biurokratą-dziesięć lat na stanowiskach kierowniczych w lokalnej władzy w Doniecku.
Read more ...

 

Jak ktoś nie umie szanować własnej mowy, to inni też będą ja lekceważyć.

Za językiem idzie rzeczywistość materialno-mentalna i polskość nie obroni się przed inwazją anglosaską, bo słowo farmer pochodzi z tych obcych i wrogich nam kultur. Wrogowi będzie łatwiej z farmerami, niż byłoby z chłopami.
- Głupcy.

Czy chłop jeszcze żyje?

 

Red. Gazeta Warszawska

+

Trwające od blisko 2 miesięcy protesty rolników mają z pewnością jeden bardzo budujący aspekt. Rolnicy zaczęli się wreszcie organizować samodzielnie poza związkami zawodowymi, branżowymi czy samorządem rolniczym. Spontaniczne, oddolne protesty, organizowane za pomocą poczty sąsiedzkiej i mediów społecznościowych wyłoniły nowych liderów, którzy są nadzieją polskiej wsi i rolnictwa. To właśnie oni utworzyli Ruch Młodych Farmerów - inicjatywę, która i w realu i w sieci będzie jednoczyć i reprezentować zwykłych rolników.

Bartłomiej Czekała

Rolnicze protesty wyłoniły nowych liderów

Read more ...
  1.   3 Comment
  2.   1469 Views
  Jfdsf — OGROMNE ZAGROŻENIE TO TAKIE ŻE PSYCHOPACI Z ue PRZEKUPIĄ PROTESTUJĄCYCH ROLNIKÓW RÓŻNYMI ULGAMI CZY ODSTĘPSTWAMI, DOTYCZACH "zielonego" NIEŁADU, UGOROWANIA, CZY IMPORTU Z UKROUPIORU.!!!!!!!!!!!!! JEŚLI ROLNICY i PROTESTUJĄCY ZGODZĄ SIĘ NA JAKIEKOLWIEK USTĘPSTWA TO JUŻ P S Z E ......
  Annimars — Szkoda, że to farmerzy, a nie po prostu polscy rolnicy czy chłopi i bez Pana Boga, co widać na logo organizacji: https://agroprofil.pl/cms/wp-content/uploads/2024/03/ruch-mlodych-rolnikow-696x873.jpeg......

BUDAPESZT, Węgry (AP) – Premier Węgier Viktor Orbán w piątkowym przemówieniu świątecznym próbował zmobilizować poparcie dla swojej odmiany prawicowego populizmu, wzywając swoich widzów, aby pomogli mu „zająć Brukselę” w wyborach do Unii Europejskiej tego lata.

Orbán w swoim przemówieniu zbiegł się ze świętem narodowym upamiętniającym nieudaną rewolucję na Węgrzech w 1848 r. przeciwko rządom Habsburgów, w której skrytykował UE i porównał ją do imperialnych okupantów, którzy dominowali na Węgrzech przez całą historię.

Lider nacjonalistyczny, przemawiając ze schodów Muzeum Narodowego w centrum Budapesztu, podkreślił ostry kontrast między swoim krajem a „światem zachodnim”, zarzucając temu drugiemu, że jest źródłem wykorzenienia i zniszczenia.

„Rozpoczynają wojny, niszczą światy, przerysowują granice krajów i pasą się na wszystkim jak szarańcza” – powiedział tłumom, z których wielu zostało przewiezionych na tę okazję autobusem do Budapesztu. „My, Węgrzy, żyjemy inaczej i chcemy żyć inaczej”.

Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   1350 Views
  Jvcc — VIKTOR ORBÁN TO CZŁOWIEK KTÓRY MA WIELU NIEBEZPIECZNYCH, AGENTO-WROGÓW, KTÓRZY CHCĄ ŻYĆ KOSZTEM WĘGRÓW i WPĘDZIĆ TEN KRAJ W OBJĘCIA judo-bolszewków z bruxeli WROGIEJ WĘGIERSKIM ŻYWOTNIE INTERESOM.!!!! VIKTOR ORBÁN TO WIE i WIDZI!!!!, ALE ZMANIPULOWANI WYBORCY J U Ż N ......

Michal Czubak

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych domaga się przeprosin wobec niewinnych rolników poszkodowanych przez siłowe działania Policji.

Rolniczy protest w Warszawie spacyfikowany przez policję

6 marca w Warszawie odbył się rolniczy protest, który zakończył się przepychankami pomiędzy protestującymi, a policjantami. Doszło do awantur, ciskania w rolników kostkami brukowymi, w tym również przez policję, oraz zatrzymań. W związku z tym KRIR domaga się konkretnych działań od ministra odpowiedzialnego za służby policji.

"Tym bardziej jest dla nas niezrozumiałe użycie siły wobec pokojowego protestu rolników w dniu 6 marca br. Domagamy się przeprosin oraz ukarania winnych użycia siły wobec rolników, którzy wyszli na ulice bronić przyszłości swoich gospodarstw i swoich rodzin." - czytamy w piśmie, jakie Rada skierowała do ministra Marcina Kierwińskiego.

Read more ...
  1.   2 Comment
  2.   1680 Views
  Kvcxcc — TO BYŁO CELOWE DZIAŁANIE W STYLU judoBOLSZEWICKIM, TO Żadna "policja " TYLKO KUNDLE-ŚCIERWA.!!!! RAZEM Z TYM CAŁYM PRZESTĘPCZEGO FAŁSZYWYM "rządem".!!!! ZACHOWUJĄ SIĘ TAK, BO SIĘ ŚMIERTELNIE B O J Ą WŁASNEGO N A R O D U.!! NARÓD JUŻ DAWNO POWONIEN ZROZUMIEĆ ŻE Z ......
  Annimars — UJAWNIAM CAŁĄ PRAWDĘ O STARCIACH POD SEJMEM! PROWOKACJE PODCZAS PROTESTU ROLNIKÓW! https://youtu.be/RqtzOxZNKGs?si=KvmCjyjs6ZEa9h8H...

„Zmarszczki? - nie dla mnie!” – deklaruje pewnie z ekranu telewizora dama nie pierwszej świeżości. A po niej kolejne topowe modelki prześcigają się w chwaleniu najnowszego kremu – radykalnego środka na zachowanie młodości i urody! 

Jednak nie przegap tegoco minutę, zanim kolejna reklama będzie bombardować widzów nie mniej kuszącymi obietnicami, że dzięki różnym kosmetykom będą wyglądać młodziej i ładniej... I staje się to niepokojące dla naiwnych kobiet, które za wszelką cenę są gotowe odmłodzić się. Cena może być zaporowo wysoka.

Nie zawsze łatwo jest dowiedzieć się z napisu na etykiecie wiarygodnych szczegółów, co i jak otrzymuje się ten czy inny krem ​​(szampon, balsam, balsam...). Dobrze jest również, jeśli jest sporządzony z ziół leczniczych. A co jeśli od leków hormonalnych lub – co gorsza – łożyskowych?
Powiedzą ci, że produkty łożyskowe powstają z łożyska, które pozostaje odpadem po naturalnym porodzie. A kogo to obchodzi, nie posmarowałabym twarzy kremem na bazie łożyska, nawet gdyby powstał przy normalnym porodzie (i innym też tego nie poleciłabym...). Ale faktem jest, że łożysko uzyskane podczas normalnego porodu nie jest już tak bogate w substancje wywołujące efekt odmłodzenia.

Read more ...

Bergoglio, w końcu, odezwał się, szkoda, że tak późno i szkoda, że nie jest on papieżem, ale i tak to się liczy na plus.
 
Gdybyśmy mieli papieża, to ta krwawo-idiotyczna wojna na ukrainie nie byłaby możliwa.
Dwie wojny światowe były skutkiem upadku papiestwa i nadejścia dominacji żydowskiej na świecie.
 
Ta trzecia wojna światowa, która nadchodzi, ma się odbywać już nawet bez namiastki chrześcijaństwa, jakim jest Watykan, z tymi zbędnymi, polityczno-poprawnymi  gadułami ubranymi w białe sutanny.
 
Należy się jednak zastanowić nad tym, dlaczego to Bergoglio właśnie teraz zabrał głos, trudno tu dać odpowiedź jednoznaczną, ale chyba chodzi tu o przerażenie Watykanu nad liczbą zabitych na ukrainie.
Watykan poprzez resztki duchowieństwa katolickiego i ortodoksyjnego na Ukrainie musiał dostać jakiś raport o bilansie strat, które są łatwe do policzenia dla związków wyznaniowych, które tymi cmentarzami zarządzają.
 
Nota bene straty ludzkie i materialne na ukrainie są jakoś dużo ważniejsze dla establishmentów na Zachodzie oraz ich szarych obywateli niż dla nas. To w brutalnym przeciwieństwie do Polski i jej „elit” oraz szaraków. Większość chce wojny, a nie patrzy na to, że wojna już się toczy na terytorium Polski, która została najechana przez ukraińskie hordy - a chce więcej zła i katastrofy.
 
Red. Gazeta Warszawska
 
+
 
 
Papież Franciszek powiedział w wywiadzie, że Ukraina powinna wykazać się, jak to nazwał, "odwagą białej flagi" i wynegocjować zakończenie wojny z Rosją.
 

Franciszek odniósł się do sytuacji na Ukrainie podczas wywiadu udzielonego w lutym szwajcarskiemu radiu i telewizji RSI. Zostanie on wyemitowany 20 marca.

Papież został zapytany m.in. o swoje stanowisko w sprawie debaty pomiędzy tymi, którzy twierdzą, że Ukraina powinna się poddać, a tymi, którzy uważają, że taki ruch legitymizowałby silniejszych. Dziennikarz prowadzący wywiad użył w pytaniu określenia "biała flaga".

– To tylko interpretacja, ale myślę, że silniejszy jest ten, kto widzi sytuację, kto myśli o ludziach, kto ma odwagę białej flagi, aby negocjować – powiedział Franciszek, cytowany przez agencję Reutera i KAI.

– Dziś można prowadzić negocjacje z pomocą międzynarodowych mocarstw. Słowo negocjować to odważne słowo. Kiedy widzisz, że jesteś pokonany, że sprawy nie idą dobrze, musisz mieć odwagę negocjować – przekonywał.

Papież do Ukraińców: Nie wstydźcie się negocjować, zanim będzie gorzej

Read more ...
  1.   2 Comment
  2.   1800 Views
  Annimars — Stolica Apostolska uważa za niezbędne utrzymanie kontaktów dyplomatycznych z Rosją https://www.ekai.pl/stolica-apostolska-uwaza-za-konieczne-utrzymanie-kontaktow-dyplomatycznych-z-rosja/......
  Annimars — Watykan: Papież spotka się na szczycie G7 z Zełenskim, Bidenem i innymi przywódcami https://dziennik.com/watykan-papiez-spotka-sie-na-szczycie-g7-z-zelenskim-bidenem-i-innymi-przywodcami/......