Dr.Skonka list do prof. Krzysztofa Jasiewicza
Wielce Szanowny Panie Profesorze
Z wielkim uznaniem i szacunkiem przyjąłem osobiście oraz moje patriotyczne otoczenie podobnie myślących Pana poglądy na sprawy żydowskie. Pana postawę wobec problemów żydowskich w Polsce i w świecie myślący Polacy i większość innych nacji , ludzie i środowiska naukowe potraktowały jako postawę obiektywną i naukowe stwierdzenie prawdy, nieuleganie koniunkturalnej propagandzie, ideologii, szantażowi antysemityzmem. Moje otoczenie podziwia Pana odwagę głoszenia niepopularnej obiektywnej prawdy, w zasadzie niemal zakazanej, a przecież jej głoszenie jest podstawowym obowiązkiem każdego naukowca. Jestem byłym nauczycielem akademickim i pracownikiem naukowym m, in. Politechniki Wrocławskiej( Instytutu Organizacji i Zarządzenia ) usuniętym za obywatelską działalność opozycyjną (od 1977 roku ) w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela.
