Ważne objawienia św. Andrzeja Boboli
Kazanie ks. Józefa Niżnika wygłoszone podczas Mszy św.
w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie
transmitowanej przez Archidiecezjalne Radio Fara
- 16 kwiecień 2007 -
1.Wprowadzenie
Drodzy Czciciele św. Andrzeja Boboli Drodzy radiosłuchacze Radia FARA Zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie ku czci św. Andrzeja Boboli w szczególnym miejscu, w sanktuarium Świętego w Strachocinie. Dla wielu z nas tu zgromadzonych, takie spotkania, jak dzisiejsze wydają się czymś normalnym, gdyż w 16 dni każdego miesiąca, tu się gromadzimy. Jednak spotkanie 16 kwietnia każdego roku jest wyjątkowe, gdyż przychodzi nam na myśl wydarzenie z tego dnia w roku 1702, a więc wydarzenie z przed 305 laty. Wydarzenie jakże ważne w historii kultu św. Andrzeja Boboli. Z tego też powodu chciałbym dziś podjąć tematykę związaną z kultem św. Andrzeja, zatrzymując się na trzech ważnych wydarzeniach z dziejów tego kultu. Dla wielu z was, jak i też dla radiosłuchaczy to, nad czym się zatrzymam w rozważaniu będzie zaskakujące, a może nawet i trudne do przyjęcia i uwierzenia. Chcę dziś mówić o trzech objawieniach się św. Andrzeja Boboli. O pierwszym z roku 1702, o drugim z roku 1819 i o trzecim z roku 1987, które sam osobiście przeżyłem.