BKP: Pokuta biskupów meksykańskich za wprowadzenie pogańskich praktyk do Liturgii
Koncepcję listu przygotowali biskupi BKP
My, biskupi Meksyku, niniejszym czynimy publiczną pokutę za to, że zatwierdziliśmy, a niektórzy z nas już i wprowadzili, tzw. ryt Majów do Mszy Świętej z bałwochwalczymi elementami. Częścią tego jest absurdalne wprowadzenie dwóch pseudoliturgicznych funkcji, a mianowicie pryncypała i okadzacza. Pryncypałem może być także kobieta, pomimo tego że w niektórych momentach jest ważniejsza niż ksiądz. Okadzacz pełni również funkcję diakona, a nawet celebrującego kapłana. Nowy ryt obejmuje również bałwochwalczy rytualny taniec, podczas którego czczona jest tzw. matka ziemia, czyli Gaja lub Paczamama.